Rýma

Rýma

Rýma (rhinitis) je zánět nosní sliznice, který se nejčastěji projevuje obstrukcí, vodnatým výtokem a častým kýcháním. Pacient si v mnoha případech stěžuje i na svědění v nose. Rýma ovlivňuje negativně i vedlejší nosní dutiny a poměrně často způsobuje jejich zánět. Rýmu na samém počátku způsobují viry.

Ačkoli je původcem rýmy virové onemocnění, v dutinách se vám mohou přemnožit bakterie, a nastává bakteriální infekce. Doba léčby rýmy je většinou do jednoho týdne. V případě, že se jedná o bakteriální rýmu, je léčba delší. Rozvine-li se bakteriální infekce, dojde ke změně hlenu, který vysmrkáváte. Z čirého přechází do hustého, žlutě až zeleně zbarveného a následuje většinou zvýšení teploty. Teplota je znakem dobrého fungování vašeho organismu, a proto ji nesnižujte léky! Vyležte se, vypoťte se a užívejte si fakt, že zvýšená teplota přispívá k zabíjení virů a bakterií a tím k léčbě.

Určitě se můžete obrátit k bylinám, které pomáhají tělu likvidovat přemnožené viry a bakterie. První volbou je grepová tinktura, která má antibakteriální i antivirový účinek. Vhodné je i potírání nosu a dutin grepovým olejem. Grepovým olejem můžete i vytírat nos či případně kloktat, abyste ochránili horní cesty dýchací. K tomu lze aplikovat i bylinný sprej s modřínem a eukalyptem, který se stříká na kůži hrudníku a krku. Podporuje vykašlávání a rozpouštění hlenu. Můžete ho aplikovat i na dutiny. Byliny jako divizna, jitrocel či lichořeřišnice (které jsou součástí spreje) vám jistě udělají dobře.

Jako doplněk doporučujeme nasadit Immun44, který posílí váš organismus náloží vitamínů a živin (např. všechny B, C, D plus mimo jiné selen a zinek). Zvyšte i dávkování vitamínu C podle námi doporučovaného návodu – podrobnosti zde.

Podobné příspěvky